Nav komentāru

KĀ PĀRDOT DZĪVOKLI DĀRGĀK

Pirmais, kas jānosaka, pārdodot dzīvokli, ir īpašuma cena. Kādu cenu noteikt? Kā nepārdot par lētu? Vai ir iespēja pārdot izdevīgāk? Protams, ir paņēmieni, kas ļauj pārdot dzīvokli pat par 15-20% dārgāk nekā vidēji tirgū.

Kad mēs domājam par izdevīgāku dzīvokļa pārdošanu, pirmais, kas nāk prātā, ir pirmspārdošanas sagatavošana. Un tas noteikti ir pareizi! Ir ļoti svarīgi sagatavot dzīvokli pārdošanai, piešķirt tam vislabāko izskatu. Pastāv pat īpašs virziens nekustamā īpašuma pārdošanas jomā – home staging. Šīs jomas speciālisti zina, kā likt potenciālajam pircējam, tikai pārkāpjot slieksni, sajust – šis dzīvoklis ir tieši tas, kas viņam vajadzīgs, un cenai vairs nav lielas nozīmes. Bet cits atrod īstos paņēmienus intuitīvi, pateicoties radošai domāšanai un oriģinālai pieejai. Piemēram, kāda kundze ļoti izdevīgi pārdeva savu dzīvokli, pateicoties… bulciņām. Jā! Parastām bulciņām ar kanēli. Pirms rādīt dzīvokli potenciālajiem pircējiem, viņa cepa bulciņas ar kanēli, un istabas piepildījās ar omulīgas mājas smaržu. Dzīvoklis bija pārdots ātri un pat vairāk kā izdevīgi!

Pirmspārdošanas sagatavošanas sīkumi – šī tēma ir ļoti apjomīga un ir tā vērta, lai par to parunātu atsevišķi. Lieki runāt par to, ka dzīvoklim ir jābūt spodri tīram, īpaši tas attiecas uz santehniku un flīzēm vannas istabā. Ir jātiek vaļā no smakām. Ja ir nepieciešams, ir jāveic kosmētiskais remonts. Bet diez vai pirms pārdošanas ir jēga nopietnam remontam. Kā rāda prakse, jauni īpašnieki tik un tā remontē mājokli pēc saviem ieskatiem un gaumes. Tādēļ, visdrīzāk, būtiski ieguldījumi pārdodamā dzīvokļa remontā neattaisnosies. Lietderīgāk būtu kārtīgi iztīrīt un sakopt telpas. Starp citu, tas arī attiecas uz kāpņu telpām. Neesiet par slinku un paši izmazgājiet tās, pirms aicināsiet potenciālos pircējus apskatīt dzīvokli. Lai cik banāli tas būtu, bet dzīvoklis sākas ar ieeju. Un sakopta, tīra, nesmakojoša kāpņu telpa – tas ir vēl viens iemesls mazliet paaugstināt pārdošanas cenu.

Dzīvokļa pārdošanas plānošana jāsāk ar iespējamo cenu diapazona noteikšanu. Rūpīgi izpētiet līdzīgu dzīvokļu piedāvājumus, iepazīstieties ar pārdošanas sludinājumiem, bet vēl labāk -konsultējieties ar mākleriem, kuri strādā jūsu rajonā. Pēc iepazīšanās ar nekustamo īpašumu tirgu, jūs tiksiet skaidrībā, kāda ir cenu augstākā robeža, un uz to varēsiet orientēties.

Dzīvoklis jāprezentē maksimāli pievilcīgi, ir jāuzsver visas tā priekšrocības, lai pircējs noteikti tās pamanītu. Tāpēc rūpīgi apdomājiet, kādas tad ir jūsu dzīvokļa priekšrocības. Attīstīta infrastruktūra, zaļā zona netālu no mājas, veikalu pieejamība, ērta satiksme, piemājas stāvvieta – tas viss ir jāsaredz, tam visam ir jābūt pamanītam.  Bet kā ir ar trūkumiem, ja tādi ir? Un tie noteikti ir! Vai būtu pareizi par tiem noklusēt? Kaut kādā veidā novērst no tiem pircēja uzmanību? Nomaskēt tos? Pie trūkumiem ir jāpiestrādā un jāiemācās tos pārvērst par priekšrocībām.  Katrai medaļai taču ir otrā puse.

Tie ir faktori, kas jau no paša sākuma ietekmē nekustamā īpašuma vērtību:

– ērts plānojums;

– skaista ainava aiz loga;

– balkons vai lodžija, īpaši ja tā ir aizstiklota;

– autostāvvieta tuvumā;

– labi attīstīta infrastruktūra;

– zemi komunālie maksājumi;

– draudzīgi kaimiņi;

– dzīvokļa atrašanās 3.-6. stāvā.

Gatavojot sludinājumu, nenonieciniet arī fotogrāfijas. Jo tieši tās ļaus potenciālajam pircējam radīt sev priekšstatu par dzīvokli.  Fotogrāfijām jābūt daudz! Ideāli, ja būtu kādas 15-20. Rūpīgi padomājiet arī par to, ko un kad jūs fotografēsiet. Vai atceraties par trūkumu apstrādāšanu? Pareizi uztaisītas fotogrāfijas ir viens no veidiem, kā trūkumus pārvērst par ko labu vai vismaz novērst no trūkumiem uzmanību. Dzīvokļa logi skatās uz ziemeļiem? Fotografējiet vakarā, kad ieslēgts apgaismojums un istabas ir piepildītas ar siltu un spožu gaismu.  Istabas ir mazas? Atrodiet tādu rakursu, no kura telpas izskatās lielākas. Obligāti sagatavojiet vannas istabas un tualetes fotogrāfijas! Un neaizmirstiet nobildēt arī skatu aiz loga!

Noskaidrojiet, cik ātri var nokļūt līdz tuvākajai pieturai, veikalam, skolai, kādi autobusi kursē jūsu rajonā, kāds darba laiks ir tuvākajam supermārketam. Iekļaujiet šo informāciju sludinājumā un esiet gatavi atbildēt uz līdzīgiem jautājumiem, kad rādīsiet dzīvokli pircējam. Perfekti pārzinot rajona infrastruktūru, jūs varēsiet padarīt īpašumu vēl pievilcīgāku un līdz ar to – pieprasīt lielāku cenu.

Jūsu uzvedībai dzīvokļa demonstrācijas laikā arī ir liela nozīme, un tā var būtiski ietekmēt darījuma summu. Iemācieties uzvesties pircēja klātbūtnē mierīgi, neuzbāzīgi un ar pašcieņu. Nekāda gadījumā nežēlojieties par kaimiņiem un nekritizējiet viņus. Vienmēr centieties noskaidrot pircēja vēlmes. Jo vairāk dzīvoklis atbilst kādām noteiktām pircēja vēlmēm, jo lielāka ir iespēja pārdot to dārgāk.  Teiksim, ģimenē aug bērni, bet, lūk, burtiski aiz stūra ir ļoti iecienīta skola. Bērns aizraujas ar zīmēšanu? Nu re, tuvumā taču ir mākslas skola!  Ģimenes locekļi ir veselīgā dzīvesveida piekritēji? Jauki gan! Tieši blakus mājai ir sporta komplekss, bet parkā – lieliska taka, pa kuru var skriet!

Nekustamā īpašuma laba juridiskā sagatavotība – tas ir vēl viens veids, kā pārdot dzīvokli dārgāk. Pārliecinieties, ka visi dokumenti ir kārtībā, veiktās pārbūves ir likumiskas, dzīvoklī nav deklarējušās kādas svešas personas, visi līgumi par komunālajiem pakalpojumiem un apsaimniekošanu ir parakstīti.  Veltot jau iepriekš tam laiku, jūs ne tikai ietaupīsiet nervus un naudu, bet arī iegūsiet vēl vienu iemeslu novērtēt dzīvokli dārgāk.

Tātad apkoposim faktorus, kuri sniedz mums iespēju dārgāk pārdot dzīvokli:

– pareiza un rūpīga pirmspārdošanas sagatavošana, tīrs un sakopts mājokļa izskats, laba un svaiga smarža (tas viss arī kāpņu telpā);

– izpratne par cenām šajā tirgus segmentā un adekvāti noteikta cena;

– skaidrs priekšstats par visām dzīvokļa priekšrocībām un spēja strādāt ar tā trūkumiem;

– pārdomāts sludinājums un pareiza objekta īpašnieka vai tā pārstāvja uzvedība dzīvokļa demonstrācijas laikā;

– uzmanīga attieksme pret potenciālo pircēju;

– nekustamā īpašuma juridiskā «tīrība».

Un beidzot pēdējais un, iespējams, visefektīvākais paņēmiens, pateicoties kuram, īpašumu var pārdot maksimāli izdevīgi – tā ir profesionāļa palīdzība. Sazinieties ar jūsu nekustamā īpašuma pārdošanas aģentu – viņš vai viņa palīdzēs jums pareizi sagatavot dzīvokli pārdošanai, iepazīstinās ar cenām, ņemot vērā visas nianses, publicēs profesionāli izstrādātu sludinājumu populārākajās reklāmas platformās.  Mākleris parādīs jūsu dzīvokli potenciālajiem pircējiem vispievilcīgākajā gaismā, tiks galā ar juridiskajiem jautājumiem, un jūsu dzīvoklis tiks pārdots bez galvassāpēm — ātri un izdevīgi.

Comments (0)